Blogas

Naujienos, įkvėpimas ir patarimai

FILIPAS: “Reikia tiesiog imti ir daryti, programavimas yra puiki galimybė!”

FILIPAS: “Reikia tiesiog imti ir daryti, programavimas yra puiki galimybė!”

07.01.2019 Kristijonas Minelga

Kas jūs esate ir kuo užsiimate?

Mano vardas yra Filipas Potočnikas ir šiuo metu dirbu IT įmonėje junior developer pozicijoje.

Jūs lankėte SmartNinja kursus, kuriuose buvote vienas iš geriausių studentų. Ar galite trumpai apibūdinti savo patirtį?

Patirtis buvo puiki. Dar prieš pradedant lankyti SmartNinja kursus, bandžiau mokytis kodavimo savarankiškai, bet nepavyko. Nebuvau pakankamai užsispyręs išmokti iki galo. Tai man pavyko padaryti tik kursų metu ir nuo tada atradau visiškai naują programavimo pasaulį. :)

TITLE

Po Web development kursų jūs gavote darbo pasiūlymą, teisingai?

Taip, teisingai. Pradėjau nuo paprastų užduočių, tokių kaip pašto dėžutės konfigūravimas ir duomenų įvedimas į CMS, bet dabar aš taip pat esu atsakingas už svetainės išdėstymą ir gaunu vis sudėtingesnių užduočių.

Ar galima teigti, kad SmartNinja kursai suteikė jums pakankamai žinių, kad pradėtumėte naują karjerą? Trumpai apibūdinkite.

Aš lankiau Web development 1 kursus. Šiuose mokymuose susiformavo pirmas bendras vaizdas, čia išmokau programavimo pagrindų ir kaip viskas veikia. Turėjome SUPER dėstytoją Roką, todėl pats mokymosi procesas buvo dar lengvesnis :) Mano atveju aš įgijau pakankamai žinių, kad galėčiau viską pakartoti savarankiškai, gilintis į vis naujus dalykus, todėl galiu teigti, kad taip, įgijau pakankamai žinių karjerai pradėti.

Ar išmokote naujų programavimo kalbų? Kokių? Ar galėtumėte pasakyti, kad žinios įgytos kursų metu yra naudingos mokantis naujų kalbų?

Taip, išmokau - javascript ir jquery. Pavyzdžiui, norint gauti darbą, man buvo lengviau išmokti JavaScript ir pradėti “Front-end” dalį, negu gilintis į “Back-end”. Man asmeniškai “Front-end” tinka labiau, bet turėti tam tikrų žinių apie “Back-end” ir suprasti kaip tai veikia irgi yra gerai. Žinios įgytos kursų metu buvo labai naudingos, nes išmokus bendrų programavimo principų, tas žinias lengva pritaikyti mokantis kitų kalbų. :)

Kokie yra jūsų programavimo / karjeros tikslai?

Kalbant apie programavimą, mano artimiausias tikslas yra puikiai mokėti “Front-end”. Taigi galima sakyti, kad esu “Front-end” programuotojas. Toks yra mano tikslas ateinantiems 2-3 metams. Didesnis, ilgalaikis, tikslas yra gilintis į darbą su iOS. Dar prieš tampant programuotoju man buvo labai įdomu stebėti iOS raidą, bet dabar norėčiau ir programuoti pats.

Ar turite patarimų tiems, kurie nusprendė pradėti tapimo programuotoju kelionę?

Neskubinkite dalykų, kiekvienos programavimo kalbos pagrindai yra be galo svarbūs. Reikia tiesiog imti ir daryti, programavimas yra puiki galimybė! :)

programavimas kodavimas kodas dėstytojas kursai development web karjera praktika darbas iOS programavimo kalba

Peržiūrėti mūsų kursus

Web Development 1

Web Development 1

Jau greitai!

Išmokite kurti svetaines ir web aplikacijas. Šiame 3 mėnesių kurse išmoksite tiek „front-end“ (HTML, CSS), tiek „back-end“ (Python) programavimą!

Skaityti daugiau
Įvadas į SQL ir duomenų bazes

Įvadas į SQL ir duomenų bazes

Jau greitai!

Duomenų bazių kūrimas ir planavimas yra vienas svarbiausių IT produktų kūrimo įgūdžių. Užsiregistruokite ir išmokite!

Skaityti daugiau

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį!