Blogas

Naujienos, įkvėpimas ir patarimai

Išmok koduoti: kas geriau – online ar gyvi programavimo kursai?

Išmok koduoti: kas geriau – online ar gyvi programavimo kursai?

07.01.2019 Kristijonas Minelga

Tarkime, kad esate 100% tikri, kad norite išmokti koduoti. Puiku! Tačiau iškyla klausimas: “Kaip?” Yra nemažai medžiagos prieinamos internete, įvairių tiek online, tiek gyvų kursų. Taigi, nuo ko ir kur pradėti?

Kur mokytis kodavimo: online ar gyvai?

Viskas priklauso nuo jūsų norų ir kaip gerai save pažįstate. Mokymasis koduoti – tai procesas, reikalaujantis daug laiko ir energijos. Taigi prieš pradedant reikia gerai apgalvoti, koks mokymosi būdas jums labiausiai tinkamas. Jei esate organizuotas, motyvuotas ir mėgstate dirbti individualiai, tikriausiai reikėtų pradėti nuo online kursų. Kita vertus, jei jums sunku ilgai išlikti susikoncentravus, jūs greitai netenkate susidomėjimo ir jūs labiau mėgstate komandinį darbą, jums labiau tinka gyvi kursai.

Kodėl verta registruotis į online kursus?

Yra daug įvairių online kursų, į kuriuos registruojasi tūkstančiai studentų kiekvienais metais. Online kursų metodika ir mokymo programos yra ištestuotos ir kasmet tobulėja. Šie kursai taip pat gali pasiūlyti online konsultacijas ir online studentų bendruomenę.

Kai kurie kursai taip pat siūlo įdarbinimo programas. Mokantis online, studijų tempą galite pasirinkti patys, pagal savo gyvenimo būdą. Online kursai paprastai būna pigesni negu gyvi. Taip pat nemažai gerų kursų galite rasti nemokamai. Kai kurie kursai siūlo mėnesinį abonementą, kiti siūlo valandinį mokestį. Online kursų kaina gali svyruoti nuo 0 EUR iki 5 000 EUR.

Kodėl verta registruotis į gyvus kursus?

Gyvi kursai (Bootcamp’ai arba ne visos darbo dienos kursai) yra labai populiarūs. Beveik visuose didmiesčiuose kursų pasiūla ir įvairovė yra didelė. Gyvi kursai turi geresnę ir aiškesnę struktūrą, kuri yra labai svarbi mokantis sudėtingesnių dalykų (tokių kaip programavimas). Gera ir aiški struktūra motyvuoja ir padeda greičiau ir efektyviau įsisavinti medžiagą. Be to, patirtis rodo, kad kursų dėstytojai gali būti tikras išsigelbėjimas, kai studentai ‘’užstringa’’. Patikėkit, tikrai ‘’užstrigsit’’ :)

Svarbi yra ir mokymosi aplinka. Šalia esantys panašiai mąstantys žmonės motyvuoja ir skatina temptis visų kursų metu. Taip pat gyvi kursai padeda geriau pasiruošti darbinei aplinkai. Jeigu norite būti programų kūrėju, neabejotinai jums teks dirbti su programų kūrėjų komanda. Taigi šių kursų metu jūs taip pat tobulinate ir savo socialinius įgūdžius. Kita vertus, gyvi kursai dažnai būna brangesni už online (bet nebūtinai).

Online VS gyvi kodavimo kursai

Online kursai

● Jūsų pačių pasirinktas tempas ir vieta

● Mažai socialinio bendravimo

● Reikalauja stiprios savidisciplinos ir motyvacijos

● Didelis kursų pasirinkimas, sunku susiorientuoti, nuo ko pradėti

● Daugiau lankstumo

● Įgausite savarankiško darbo patirties

● Dažnai mažesnė kaina

● Nėra šalia žmogaus, kuris padėtų

Gyvi kursai

● Suplanuoti, ribojami vietos

● Bendravimas su kitais studentais ir instruktoriais

● Motyvuojantys ir skatinantys kolegos studentai

● Aiškus kelias nuo pradedančiojo iki pažengusio

● Labiau struktūruoti

● Įgausite komandinio darbo patirties

● Dažnai didesnė kaina

● Dėstytojas visada šalia, kad padėtų

TITLE

Išbandyk ir įsitikink

Kad ir kaip bebūtų, viskas priklauso nuo jūsų. Koks jūsų manymu yra tinkamiausias būdas jums? Kodavimas yra vienas vertingiausių gebėjimų ypatingai šiame XXI amžiuje. Viskas priklauso tik nuo jūsų, ką darysite perskaitę šį straipsnį. Jei klaustumėte manęs, aš sakyčiau kad turėtumėte pradėti jau šiandien! Registruokitės į kursus - online ar gyvus.

programavimas kursai online gyvi kodavimas

Peržiūrėti mūsų kursus

Web Development 1

Web Development 1

Jau greitai!

Išmokite kurti svetaines ir web aplikacijas. Šiame 3 mėnesių kurse išmoksite tiek „front-end“ (HTML, CSS), tiek „back-end“ (Python) programavimą!

Skaityti daugiau
Įvadas į SQL ir duomenų bazes

Įvadas į SQL ir duomenų bazes

Jau greitai!

Duomenų bazių kūrimas ir planavimas yra vienas svarbiausių IT produktų kūrimo įgūdžių. Užsiregistruokite ir išmokite!

Skaityti daugiau

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį!